Odejmowanie ułamków dziesiętnych pistacja

Pobierz

6 i 84 setne odjąć 3 i 21 setnych.. Punkty podstawy: MAT-SP46-V.8 MAT-SP46-XIV.6.Dodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych 08:04 Odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych 09:55 Dodawanie i odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych - zadania 08:07 Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych 10:33 Porównywanie różnicowe ułamków dziesiętnych 11:29 Szacowanie wyników dodawania i odejmowania liczb .Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych Zapamiętaj Zapisz liczby tak, by przecinek był pod przecinkiem.. 124 - 12,83 124,00 12,83 - - - + 3,24 + 12,7 3,24 12,70 15,94 111,17Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób ułamki zwykłe o mianowniku 10, 100 i 1000 zapisać w postaci liczby dziesiętnej, - jak poprawnie czytać liczby z przecinkami, - od czego .Odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych Keywords: matematyka, wideolekcjaRóżne zapisy tego samego ułamka, czyli rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych to czwarty film z cyklu "ułamki dziesiętne".. Jedynkę przepisujemy.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI Punkty podstawy: MAT-SP46-IV.9W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI.. Gdy nie możesz odjąć groszy, rozmień złotówki.Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób odejmować w pamięci liczby dziesiętne, - co zrobić, gdy od części dziesiątych pierwszej liczby nie można odjąć części drugiej liczby, - jak obliczyć.Odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych..

Odejmowanie ułamków dziesiętnych.

Takie myślenie ułatwia obliczenia.. Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób dodawać w pamięci liczby dziesiętne, - dlaczego warto zaczynać dodawanie od części ułamkowych, - co zrobić, gdy suma groszy .Dodawanie i odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych - zadania Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych Keywords: matematyka, wideolekcjaDodawanie i odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych - zadania #3 [ Działania na liczbach dziesiętn - YouTube.Niektóre ułamki dziesiętne można łatwo odejmować w pamięci np. 0,3 - 0,2 = 0,1 2,34 - 1,12 = 1,22 2,5 − 0,5 = 2 Jeśli ułamki dziesiętne mają różną ilość cyfr po przecinku, można dopisywać "brakujące" zera.. Zadania, które zostały zaprezentowane w materiale .Description.. Spójrz na taki przykład.. Drugi ułamek mnożymy w liczniku i mianowniku przez (mianownik pierwszego ułamka).Dziś zapraszam do pracy z Matlandią - Imperium działań ( Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych nr 24).. Kuba otrzymał 3,06 zł reszty.. Aby w pełni zrozumieć materiał zawarty w tej playliście, upewnij się, że masz opanowane poniższe zagadnienia.Przećwicz: zamianę ułamka zwykłego skracalnego do mianownika 2, 4, 5, 8, 20, 25, 50, 125, 200, 250 lub liczby mieszanej z takim ułamkiem na liczbę dziesiętną..

Mnożenie ułamków dziesiętnych Oblicz sposobem pisemnym 3.

Tutaj mamy dwie całe, a tutaj jedną całą.. 50 setnych i 20 setnych Gdy dodamy do siebie obie liczby otrzymamy 70 setnych.. School subject: Matematyka.. Obejrzyj film na stronie Pistacja.tv.. Ile reszty otrzymał, jeżeli płacił banknotem dwudziestozłotowym?. Dowiedz się: w jaki sposób odejmować w pamięci liczby dziesiętne, co zrobić, gdy od części dziesiątych pierwszej liczby nie można odjąć części drugiej liczby, jak obliczyć wynik odejmowania za pomocą dodawania.. Dzielenie ułamków dziesiętnych Oblicz sposobem pisemnymOdejmowanie liczb dziesiętnych Zapoznaj się z tematem "Odejmowanie liczb dziesiętnych na pistacja.tv lub matematykawpodstawowce.pl, matmagwiazdy Wykonaj następujące przykłady: a) 6,8 - 3,2 b) 12,6 - 5,7 c) 42,56 - 3,256 d) 8 - 2,6 e) 6,3 - 1,74 Możecie poćwiczyć na stronie mat zoo.pl ( Odejmowanie liczb dziesiętnych)Rozwiązanie: Ułamki mają różne mianowniki, więc najpierw musimy je sprowadzić do wspólnego mianownika.. Puste miejsca możesz uzupełnić zerami.. W poniedziałek napiszemy krótką kartkówkę online z dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych!. Pierwszy ułamek mnożymy w liczniku i mianowniku przez (mianownik drugiego ułamka).. Dowiem się, w jaki sposób odejmować ułamki dziesiętne sposobem pisemnym..

Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych: Oblicz sposobem pisemnym 2.

Dowiedz się: jak oszacować wynik mnożenia liczb dziesiętnych, jak oszacować wynik dzielenia liczb dziesiętnych, jak sprytnie obliczyć przybliżony koszt zakupów.. Odp.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI.. Main content: Ułamki dziesiętne.Zadanie 4 strona 133 Zadanie 5 strona 134 Zadanie I, II, III strona 135 - Uzupełnij w zeszycie ćwiczeń strona 131 -132.. Ułamki dziesiętne - sprawdzian dla klasy 5. sprawdzian dla klasy 5 z rozdziału: ułamki dziesiętne.. Najpierw rozwiąż krótki test.Live worksheets > Polish > Matematyka > Ułamki dziesiętne > Ułamki dziesiętne - sprawdzian dla klasy 5.. Powodzenia!. Wykonaj w zeszycie: Zadanie 2 str.18Temat 44.. Odejmując od siebie liczby dziesiętne, możemy wyobrażać sobie, że odejmujemy od siebie kwoty pieniężne.. Wyobraź sobie, że tutaj mamy 13 i 80 setnych złotego, a tutaj siedem i 20 setnych złotego.Dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych w pamięci można łatwo skojarzyć z dodawaniem lub odejmowaniem pieniędzy.. Temat: Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 .. Poćwiczę odejmowanie liczb dziesiętnych w pamięci.. Przy odejmowaniu pisemnym zawsze najpierw zapisujemy liczbę, od której odejmujemy.Zatrzymaj lekcję i spróbuj samodzielnie wykonać to odejmowanie..

Poznasz metody szacowania wyników działań na liczbach dziesiętnych.

Spójrz teraz na całości.. (prześlij na moja stronę) CZWARTEK (14 MAJ) Temat : Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.Temat: Pisemne dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych - ćwiczenia Notatka do zeszytu: Zadanie 1 Kuba kupił długopis za 3,70 zł, kredki za 2,99 zł oraz komplet linijek za 10,25 zł.. Gdy dodamy do siebie obie liczby otrzymamy trzy całe.Dowiedz się: co zrobić, gdy musisz dodać do siebie ułamki o różnych mianownikach, jak znaleźć wspólny mianownik dwóch ułamków zwykłych, jaka jest zasada dodawania ułamków o różnych mianownikach.. Wyobraź sobie, że każda z liczb to jakaś kwota pieniędzy.. Zobacz w jaki sposób odejmować w pamięci liczby dziesiętne.. Uwaga!. Na tej lekcji nauczę się odejmować ułamki dziesiętne.. Punkty podstawy: MAT-SP46-IV.4 MAT-SP46-V.1.Szacowanie wyników działań na ułamkach dziesiętnych.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaZ tej wideolekcji dowiesz się: - jak dodaje się ułamki dziesiętne sposobem pisemnym, - jak odejmuje się ułamki dziesiętne sposobem pisemnym, - jak odejmuj.Przećwicz: zamianę ułamka zwykłego o mianowniku 2, 4, 5, 8, 20, 25, 50, 125, 200, 250 lub liczby mieszanej z takim ułamkiem na liczbę dziesiętną, zamianę liczby dziesiętnej na liczbę mieszaną z ułamkiem o mianowniku 2, 4, 5, 20, 25, 40, 50, 125, zapisywanie liczb dziesiętnych z rozwinięciami nieskończonymi, mnożenie i dzielenie .Zobacz: kwoty, które do siebie dodawaliśmy były zapisane w postaci liczb dziesiętnych.. Dodawaj lub odejmuj najpierw grosze a następnie złotówki.. Spójrz najpierw na części ułamkowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt