Charakterystyka porównawcza antygony i julii

Pobierz

Antygona, będąca bardzo barwną postacią, została przez Sofoklesa opisana jako młoda i bardzo piękna kobieta.Charakterystyka Julii Kapulet z dramatu "Romeo i Julia" Julia Kaptulet jest bardzo młodą, czternastoletnią dziewczyną.. Proszę jedyniie o sprawdzenie interpunkcji i ortografi.. A Adam Mickiewicz analiza Antygona B Bolesław Prus c .Antygona postanowiła pogrzebać ciało brata, co wkrótce wykonała.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Kobiety przedstawione zostały w utworze na zasadzie kontrastu .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Pragną sprawować swoje rządy jak najlepiej, pragnął być sprawiedliwym oraz dobrym władcą, cieszącym się poparciem wśród poddanych w państwie.charakterystyka porównawcza antygony i julii charakterystyka porównawcza antygony i julii karta pracy psalm 130 w przekładzie jana kochanowskiego stas targowski charakterystyka porownawcza raskolnikowa i soni mail po angielsku gotowiec?. Za sprzeciwienie się woli władcy została skazana na śmierć przez zamurowanie.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .. (2/2) Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieNapisz charakterystykę porównawczą Antygony i Kreona.. • Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieAntygona była dzieckiem zrodzonym z kazirodczego związku Edypa i Jokasty..

83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.

Kamilaa275; 19.11.2010 Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa jest pełna dumy rodowej.. W czasie gdy bohaterka podejmuje decyzje, my przyglądamy się jej… Czytaj dalej →(2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Wbrew rozkazowi Kreona postanawia sama pogrzebać swego brata bez względu na konsekwencje.Kreon jest jedną z głównych postaci występujących dramacie Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona".Kreon miał zonę o imieniu Eurydyka oraz jedynego syna, imieniem Hajmon.. Miała dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa oraz siostrę Ismenę.. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Są siostrami, córkami starej, ubogiej wdowy.. Antygona jest młodą dziewczyną o silnym charakterze..

...Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka.

(376)Zemsta-charakterystyka Porównawcza Cześnika I Rejenta charakterystyka Cześnika i Rejenta _____ Są to prace na poziomie gimnazjum za charakterystykę Alka i Antygony dostałam 5+ a za 5:) Oczywiście są one mojego autrstwa :) Mam nadzieje, że komuś się przyfdadzą.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty.. Autor przedstawia je na zasadzie kontrastu.. Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny .. Oprócz: Charakterystyka porownawcza marianny z lalki i Soni.. Antygonę cechowała przede wszystkim odwaga.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. (395) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Różni je nie tylko wygląd ale także charakter.Antygona jest siostrą Ismeny oraz zmarłych w bratobójczej walce Polinejkesa i Eteokla.. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. Charakterystyka Geralta z Rivii charakterystyka goplany Charakterystyka Harpagona Skąpiec charakterystyka idy borejko charakterystyka julii i romea Charakterystyka Kleanta charakterystyka Kmicica charakterystyka .. Kreon, obcy władca uznał polinejkesa za zdrajce i zakazał jego pochówku.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa..

Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Porywcza i wybuchowa, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, ze ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się rozkazowi króla.. Autor wiersza Sofokles.. Odnieś te słowa do zjawiska korupcji, zastanów się i .Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. Gdy zginął Eteokles, Kreon objął tron królewski w Tebach.. Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.Alina i Balladyna - bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna".. Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 192) Pytania na ustny polski 2005 (820) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (563) Pojedynek Hektora z Achillesem (416) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.. Antygona i Ismena to siostry, bohaterki dramatu Sofoklesa pt. "Antygona".. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. Dziewczyna, uprzedzając wykonanie wyroku popełniła samobójstwo.. (390) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. Antygona buntuje się przeciw despotycznej władzy króla, który swym rozkazem łamie święte, odwieczne prawo boskie i naraża na nieszczęście swoją rodzinę.Charakterystyka porownawcza antygony i julii..

Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.

Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Wbrew zakazowi władcy decyduje się na pochowanie brata, wiedząc, że czeka ją za to śmierć.Jej zdaniem prawo boskie jest wyższe i ważniejsze niż prawo ziemskie, ustanowione przez człowieka.. karta pracy nr 25 jądro ciemności etos marlowa o co poklocil sie krzywosad z judymem analiza sonetu 129Tagi Charakterystyka Marcina Kozery charakterystyka Marka Winicjusza Charakterystyka mojej mamy Charakterystyka Nel Rawlison charakterystyka Pana Tomasza charakterystyka pana tomasza katarynka Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa .Antygona - charakterystyka szczegółowa ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Polecane teksty: 85% Ogień rocka w Lubawie; 84% Meksykańska poetka pytała: "We wspólnym występku któż winy ma więcej, on co za grzech płaci czy ona co grzeszy dla pieniędzy".. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Antygona z rodu Labdakidów jest tytułową postacią tragedii Sofoklesa.. Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Jako jedynaczka jest "oczkiem w głowie" swych rodziców, którzy chcą podejmować za nią wszystkie decyzje - nawet tak ważne, jak wybór mężczyzny swego serca.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowiePrzydatność 50% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.. Były córkami Edypa i Jokasty, należą więc do objętego klątwą rodu Labdakidów.. Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: róże dla safony opracowanie opis zawodu po rosyjsku opis zawodu po rosyjsku piotr sarzyński piata woda po puchatku cytata lechoń interpretacja psalm 127 analiza dzika kaczka krótkie streszczenieAntygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Jej narzeczonym jest Hajmon, syn Kreona- jej wuja i władcy Teb.. Ma kochaną siostrę Ismenę i dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt