Sprawdzian antygona quiz

Pobierz

Została wykluczona z rodziny królewskiej.. 2.Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. Jak została ukarana Antygona?. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Pytania do lektury Lista pytań do lektury Antygona Sofoklesa.Katarynka - test znajomości lektury.. Jak dobrze znasz fabułę tej tragedii antycznej?. "ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.. Między tym, co należy zrobić a co będzie bezpieczne.2.. b) pochwalał Antygonę.. Pytanie 3.. Kreon, władca Teb zakazał chowania zwłok Polinejkesa, którego uznał za zdrajcę.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Jak miała na imię siostra Antygony, Polinejkesa i Eteoklesa?. Widget Rozpocznij test Podobne quizy LiceumAntygona - test znajomości lektury.. zachowuje obojętność uważa, że syna spotkała zasłużona karaTest: Antygona | Test z Lektury Antygona Powiązane z testem z Antygony Trudny test z Antygony Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Została spalona na stosie.. Opisz w skrócie.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o .Liczba wyników dla zapytania 'antygona test z lektury': 10000+.. Za niedostosowanie się do rozkazu króla groziła kara śmierci przez ukamienowanie..

Przygotowanie do sprawdziany z lektury Sofoklesa "Antygona".

Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 12425 razy.Antygona - test znajomości lektury.. #lektury #ksiazki.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Psychotesty Poczekalnia Sprawdź się Ucz się Baw się Stwórz Twój panel "Antygona" - Test z Lektury Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. c) skazał Antygonę na śmierć.. Komponenty za darmo; Pomoc; Załóż konto; reklama,,Antygona'' Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' Tagi dla tego testu: Antygona Sofokles tragedia.. Zobacz: Regulaminoraz Politykę Prywatnościc) oskarża siostrę o złamanie prawa.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 90%.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Antygona" Sofoklesa (gimnazjum, liceum).. Niektóre z pytań mogą być trudne, także nie przejmuj się jeśli nie będziesz znać na nie odpowiedzi.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. W jaki sposób zginęła Antygona?. dwóch.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sofokles - Antygona - QUIZ Film zawiera 18 pytań sprawdzających znajomość lektury.. Rozwiązanie.. wg Weronika800w.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury..

Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka.

Aresa Heliosa Dionizosa Jak reaguje Kreon na wieść o śmierci syna, Hajmona?. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Pobierz załącznik Plik DOC o rozmiarze 26.50 KB w języku polskim Aplikacje dostępne wKto zobaczył Antygonę, kiedy grzebała ciało brata?. Została wygnana z kraju.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. PT2009n3s67Kwiatkowski.pdf.. answer choices jej ojciec Kreon strażnik nikt jej nie widział Question 7 10 seconds Q. d) był obojętny w stosunku do czynu Antygony.Q.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.. Test z lektury ,,Ten obcy" Połącz w pary.. Antygona- test.pdf.. Klasa 7 Klasa 8 Polski Syzyfowe Prace Test z lektury.. Została zamurowana żywcem.. Quiz sprawdzający znajomośc fabuły "Katarynki" Bolesława Prusa.. ANOVA-jednoczynnikowa analiza wariancji (krok po kroku).pdf.Wybór między tym, co boskie a tym, co ludzkie.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Antygony Antygona - test znajomości lektury Test znajomości lektury Antygony.. Jak nazywał się władca Teb, który skazał Antygonę?Antygona Poziom: trudny Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Antygona Sofoklesa.. Która z postaci zginęła śmiercią samobójczą w czasie przedstawionych wydarzeń?. Aplikacje dostępne w"Antygona" - sprawdzian z treści - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?.

w Tebachw Troiw Rzymiena Krecie Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.

a) Etokles i Polnejkes b) Polinejkes i Eteokles c) Kreon i Hajmon 2) Gdzie rozgrywają się wydarzenia?. "Antygona" - sprawdzian z treści Test sprawdza, czy uczeń przeczytał lekturę; składa się z dziesięciu pytań dotyczących treści dramatu.. Grecy wierzyli, że brak pogrzebu uniemożliwia zmarłemu dostanie się do Hadesu , a tym samym .. a) Ismena b) Eurydyka c) Antygona 4) Nieomylny, ślepy wróżbita.Gimnazjum Klasa III Język polski LekturyAntygona/Antygona test > Antygona Pytanie 1/10 Przerwij test Gdzie toczy się akcja tragedii?. Klasa 6 Klasa 6 Polski Polski.Plik Antygona test.pdf na koncie użytkownika polskina6 • folder Antygona • Data dodania: 18 paź 2014.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Quiz: Antygona - test znajomości lektury Test znajomości lektury Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. Pytanie 1. Ilu braci miała Antygona?. Ilość pytań: 21 Rozwiązywany: 367772 razy.. d) pragnie ponieść karę wraz z siostrą.. Rozwiąż quizSuper!. Jak zmarła Antygona?. Lud: a) potępiał Antygonę.. a) w Tebach b) w Atenach c) w Egipcie 3) Próbowała pogrzebać zwłoki Polinika.. Podaj swoje imię:Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Decyzja króla bardzo zbulwersowała Antygonę, siostrę obu braci.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011. answer choices wbito jej sztylet w serce ścięto jej głowę powiesiła się z głodu Question 3 30 secondsAntygona sprawdzian Flashcards | Quizlet Antygona sprawdzian STUDY Flashcards Learn Write Spell Test PLAY Match Gravity opis: odważna, zdecydowana, energiczna, porywcza, konsekwentna, religijna, kochająca siostra, uznaje wyższość prawa boskiego nad ludzkim Click card to see definition Antygona Click again to see term 1/17 Previous ← Next →Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera..

"Antygona" - sprawdzian z treści Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.

Pytanie 2.. Eurydyka Ismena Artemida Jokasta 1 2 3bratem Antygony Antygona popełniła samobójstwo poprzez: powieszenie się na chuście przebicie się sztyletem wypicie trucizny powieszenie się na sznurku Do którego boga,opiekuna Teb, chór śpiewa swój ostatni hymn?. Jak miała na imię siostra Antygony?. Kim była Antygona?. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.Antygona - Test 1) Polegli w walce bracia Antygony, nie biorą udziału w akcji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt