Streszczenie filmu stara baśń kiedy słońce było bogiem

Pobierz

Recenzje (1) Nagrody (7) Forum .. Scenariusz był wierną adaptacją powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego.. Pełna obsada (75) Opisy (3) Opinie i Nagrody.. Kiedy słońce było bogiem" (fot. arch) Podziel się: Więcej .. Aby zapewnić sukcesję synowi .Akcja filmu "STARA BAŚŃ - kiedy słońce było bogiem" rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę.. Stara Baśń Józef Ignacy Kraszewski Akcja powieści toczy się w bliżej nieokreślonym czasie przed rokiem 966, kiedy Mieszko I przyjął chrzest nad jeziorem Gopło.. Podstawowe informacje.Recenzja filmu Stara Baśń Znów na ekrany kin trafiła polska superprodukcja.. Autor od kilku lat deklaruje miłość do historii Polski, więc można się domyślić, że kolejna jego kostiumowa .Stara baśń.. Kiedy słońce było bogiem środa, 31 stycznia, godz. 17:45 i czwartek, 1 lutego, godz. 09:00 .. Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę.. Filmy, które zazwyczaj oglądam, w żadnym wypadku nie można zaliczyć do ambitnych, na ogół chodzi mi po prostu o dobrą rozrywkę z jak najmniejszym użyciem szarych komórek w czasie seansu.. Dowódca drużyny księcia, Piastun, odkrywa jego zbrodnię i w akcie protestu opuszcza władcę.. 29 września 2003 roku miałam okazję obejrzeć najnowszą adaptację filmową książki Józefa Ignacego Kraszewskiego- " Stara baśń ", która została stworzona przez Jerzego Hoffamana i Józefa Hena pod tytułem: " Stara baśń- kiedy słońce było bogiem ".Ten reżyser wielokrotnie wypowiadał się o uczuciu, jakim darzy historię Polski, a zwłaszcza tą jej część dawniejszą, więc jego ekranizacja pod tytułem: "Stara baśń- kiedy słońce było bogiem" jest z pewnością wspaniałym hołdem dla owego uczucia, umiłowania bajecznych dziejów naszej ojczyzny.Stara bajka..

Kiedy słońce było bogiem.

Aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród, jednak jego zbrodnie wywołują bunt.. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "krwawy książę" Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród.. Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem koneserem kina.. 2,4 5 ocen krytyków {"rate":2.4,"count":5} Strona główna filmu .. Pierwszą próbę podjąłem wkrótce po realizacji "Potopu", kiedy to - z wiadomych względów politycznych - nie mogłem jeszcze marzyć o sfilmowaniu "Ogniem i mieczem".. Autorem scenariusza i reżyserem "Starej baśni - kiedy słońce było bogiem", jest Jerzy Hoffman (wyreżyserował sienkiewiczowską Trylogię) Film powstał na podstawie słynnego dzieła literackiego pt.: "Stara baśń", której autorem jest Józef Ignacy Kraszewski.. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "krwawy książę" Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród.. Dowódca drużyny księcia - Piastun, w proteście opuszcza władcę.. Kiedy słońce było bogiem", do którego napisał scenariusz i wyreżyserował Jerzy Hoffman na podstawie książki Józefa Ignacego Kraszewskiego pod tym samym tytułem.. Kiedy słońce było bogiem , do kt rego napisał scenariusz i wyreżyserował Jerzy Hoffman na podstawie książki J zefa Ignacego Kraszewskiego pod tym samym tytułem.. Akcja filmu "STARA BAŚŃ - kiedy słońce było bogiem" rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę..

Recenzja filmu Jerzego Hoffmana: "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem".

Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci.Jerzy Hoffman jest jedynym reżyserem, któremu ufam, kiedy opowiada w wywiadach o swojej fascynacji klasycznymi pozycjami polskiej literatury pięknej i wewnętrznej potrzebie kręcenia opartych na nich filmów.. Wideo (1) Zdjęcia (28) Plakaty (11)"Stara Baśń - kiedy Słońce było bogiem" - recenzja filmu Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem koneserem kina.. Każde plemię posiada swoich bogów.. Dziwę, córkę bogatego kmiecia .Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę.. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "krwawy książę" Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród.. I to dosłownie opowiedzieć - bowiem w filmie Stara Baśń - kiedy słońce było bogiem twórca występuje również w roli narratora.. Wszystkie trzy części filmowej Trylogii do dziś oglądam z przyjemnością i chylę czoła przed twórcą, który w niezbyt zachęcających do podejmowania podobnych .Streszczenie "Starej baśni" Kraszewskiego..

Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku.

Film ma doborową obsadą między innymi rolę Popiela kreuje Bohdan Stupka, w rolę dowódcy drużyny księcia Popiela (Piastun) wcielił się Daniel Olbrychski.. Podstawowe informacje.. Nie udał się.. Nie od dziś wiadomo, iż Hofmana fascynuje tematyka historyczna i mitologia starożytnych Słowian, więc .Film pt. "Stara baśń.. "Stara Baśń- kiedy słońce było bogiem" to film historyczno- przygodowy, którego reżyserem jest wybitny twórca, Jerzy Hoffman znany choćby z takich filmów, jak "Pan Wołodyjowski" (1968), "Potop" (1974), "Ogniem i Mieczem" (1998).. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje książę Popiel.. Aktorstwo to nieporozumienie ale fabuła bolała mnie najbardziej.. Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci.Akcja filmu Stara baśń- kiedy słońce było bogiem rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę.. Popiel wysyła za nim pościg.Z pomysłem ekranizacji "Starej baśni" nosiłem się od dawna.. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje Krwawy Książe Popiel ( Bohdan Stupka) który za namową swojej żony- niewolnicy ( Małgorzata Foremniak), wdaje się w niebezpieczną grę, pełna kłamstw i intryg.. 5,5 35 343 oceny .. 2,4 5 ocen krytyków {"rate":2.4,"count":5} Strona główna filmu ..

"Stara Baśń - kiedy Słońce było bogiem" - recenzja filmu.

Michał Żebrowski - Ziemowit; Katarzyna Bujakiewicz - Mila; Daniel Olbrychski - Piastun; Bohdan Stupka - Popiel; Anna Dymna - JagaRecenzja filmu: "Stara baśń- kiedy słońce było bogiem" w reżyserii J. Hoffmana i J. Hena.. Autorem scenariusza i reżyserem "Starej baśni - kiedy słońce było bogiem", jest Jerzy Hoffman (wyreżyserował sienkiewiczowską Trylogię) Film powstał na podstawie słynnego dzieła literackiego pt.: "Stara baśń", której autorem jest Józef Ignacy Kraszewski.. Film ma doborową obsadą między innymi rolę Popiela kreuje Bohdan Stupka, w rolę dow dcy drużyny księcia Popiela (Piastun) wcielił się Daniel Olbrychski.wprawdzie film niezły, to zaobserwowałem wiele potknięć.. I do tego kiepska gra aktoów.. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "Krwawy Książe" Popiel ( Bohdan Stupka) który za namową swojej żony- niewolnicy ( Małgorzata Foremniak), wdaje się w niebezpieczną grę, pełna kłamstw i intryg.W dniu 29 września 2003 r. obejrzałam film "Stara baśń- kiedy słońce było bogiem" Jerzy Hoffman i Józef Hen podjęli się adaptacji "Starej baśni" Józefa Ignacego Kraszewskiego.. Kiedy słońce było bogiem.. 3 612 chce zobaczyć .. Odtwórcami głównych .Akcja filmu jest ciekawa, przedstawia nam pradawne dzieje Polski, z czasu, kiedy terytoria stanowiące dziś część naszego państwa, znajdowały się pod rządami okrutnego Popiela.. Popiel wysyła za nim pościg.. Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci.Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku.. Szkoda, że na tło muzyczne zwraca się uwagę wyłącznie w momentach, gdy jest nadmiernie wyeksponowane (prawie wszystkie sceny bez dialogów) lub poraża niezbyt przekonującymi, słabymi wręcz, motywami.Film pt. Stara baśń.. Na terenie przyszłej Polski panuje okrutny książę Popiel, który podjudzany przez żonę, pragnie zapewnić sukcesję swemu synowi.. Odtwórcami głównych ról .Stara baśń.. Niemiec Hengo wraz z kilkunastoletnim synem Gerdą wiodą życie włóczęgów i. poleca 84 % Język polskiPomijając fakt, że książka to arcydzieło i film nie ma z nią nic wspólnego, to produkcja filmowa jest tragiczna.. On zaś, podjudzany przez żonę, starał się zrobić wszystko, by zapewnić panowanie swojemu synowi.80% 40 głosów.. Kiedy słońce było Bogiem (baśń Stara.. Fabuła.. Władzę nad krajem sprawuje despotyczny Popiel.Recenzja filmu Jerzego Hoffmana: "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem".. Od śmierci ratuje.. poleca 85 % Język polski Recenzja filmu Stara BaśńStara baśń: Kiedy słońce było bogiem - polski film fabularny i historyczny w reżyserii Jerzego Hoffmana, wyprodukowany w 2003 r. na podstawie powieści Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego z 1876.. 5,5 35 343 oceny .. Nie padło imię żadnego słowiańskiego boga - wszyscy wielbili słońce.Tą częścią Starej Baśni zajął się Krzesimir Dębski, kompozytor poniekąd znany i ceniony.. Seans to prawdziwa droga przez mękę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt