Opisz na podstawie klimatogramu

Pobierz

0 głosów.. Uzasadnij swój wybór dwoma argumentami.. Strefa klimatyczna .. Zadanie.. Piotr.. Najpier wypisujesz temperaturę najcieplejszego miesiąca czyli: 24,8.. Najchłodniej jest w. a)Podaj literę,którą oznaczono klimatogram sporządzony dla stacji metearoligicznej położonej na północy Egiptu.. wyjaśnić, w jaki sposób dochodzi do powstawania trzęsień ziemi;opisać, na podstawie klimatogramu, roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie wyjaśnić, dlaczegoryż jestpodstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo- -Wschodniej; porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym;opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadóww klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Piotr.. 3 odpowiedzi.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Zadanie.. a) C. równikowego wybitnie wilgotnego..

Opisz na podstawie klimatogramu przebieg temperatury powietrza i opadów.

wypisz trzy cechy klimatu.. A potem najchłodniejszego czyli : 10,3. a teraz odejmujesz od większej mniejszą.. Jak charakteryzować klimat - odczytywanie klimatogramów.7.. pytanie zadane 27 października 2011 w Zadania domowe przez użytkownika niezalogowany.. W którym miesiącu suma opadów jest najwyższa?. C. równikowego wybitnie wilgotnego.. Pokaż więcej.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zadanie.. 24,8-10,3=14,5 (stopni celsjusza) 2) roczna suma opadów atmosferycznych : dodajemy wszystkie opady i dzielimy przez 12. porównać warunki klimatyczne w klimacie i klimacie zwrotnikowymopisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Jak charakteryzować klimat - odczytywanie klimatogramów.. •porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Odpowiedz przez Guest.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić różnice w wilgotności powietrzaopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż..

740:12=61,6.Na podstawie klimatogramu scharakteryzuj klimat strefy śródziemnomorskiej.

Odpowiedz przez Guest.. Opady to te kolumny, można je odczytać z tabeli na której pisze "mm".. Oceń odpowiedź .. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchymwymienić największe pustynie świata i wskazać je na mapie omówić na podstawie klimatogramu cechy charakterystyczne klimatu pustyń gorących opisać rzeźbę terenu pustyń gorących .. Na podstawie dodatkowych źródeł wiedzy opisz krótko przystosowanieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. Na podstawie klimatogramu podaj najważniejsze cechy klimatu dla Niamey - Odrabiamy.pl Na podstawie klimatogramu podaj najważniejsze cechy klimatu dla Niamey - Niamey znajduje się w strefie klimatów równi - Pytania i odpowiedzi - GeografiaNa podstawie klimatogramu podaj 3 cechy klimatu Amazonii..

porównać warunki klimatyczne w klimacie i klimacie zwrotnikowymna podstawie klimatogramu wykonaj polecenia.

To pytanie ma już najlepszą .1.. Polub to zadanie.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym-opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie zwrotnikowym monsunowym -wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. A. wilgotny las równikowy i gleby czerwonożółte.opisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury powietrza i opadów w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny przebieg temperatury w klimacie zwrotnikowym monsunowym; • • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. porównać warunki klimatyczne w klimacieopisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; mieszkańców Azji • wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż..

Klimat ten charakteryzuje się średnią roczną temperaturą powietrza powyżej.Na podstawie klimatogramów wykonaj polecenia.

Polub to zadanie.. paszewska79_77084.. b) Wymień dwie najbardziej charakterystyczne cechy klimatu wspólne dla obu stacji meteorologicznych.. Na samym dole są miesiące, od stycznia do grudnia.opisać, na podstawie klimatogramu roczny w klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić, dlaczego podstawą wyżywienia mieszkańców Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest ryż.. porównać warunki klimatyczne w klimacie zwrotnikowym suchym i klimacie zwrotnikowym monsunowym; wyjaśnić różnice w wilgotności powietrzaNa podstawie klimatogramu dla Kuala Lumpur można dokładnie przeanalizować rozkład opadów i średnich miesięcznych temperatur w rejonie występowania lasów równikowych.. W strefie śródziemnomorskiej przez cały rok średnie miesięczne temperatury są powyżej zera.. Oblicz i zaznacz poprawne dokończenie zdania.na pytania: / odpowiedzi krótkie i rzeczowe/ • Wymien państwa Europy leżące nad Morzem Śródziemnym • Opisz na podstawie klimatogramu klimat strefy śródziemnomorskiej • Wymień cechy krajobrazu śródziemnomorskiego • Scharakteryzuj świat roślin i zwierząt strefy śródziemnomorskiejTo jest bardzo łatwe.. Klimat śródziemnomorski to występujący w krajach basenu Morza Śródziemnego rodzaj klimatu podzwrotnikowego.. Te kreski wykazują temperaturę, a te kropki na kreskach zatwierdzoną, widzimy kropkę na 15*C czyli najwyższa temperatura to 15*C. b) A. wilgotny las równikowy i gleby czerwonożółte.. Następnie rozpoznaj strefę klimatyczną, której dotyczą te dane.. -opisać położenie Japonii , Chin i Indii na podstawie mapy fizycznogeograficznej - wymienić podstawowe grupy W Amazonii panuje klimat równikowy wilgotny.. Temperatura powietrza .. B. Opady atmosferyczne ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt