Skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4 zadania

Pobierz

Rozszerz ułamek przez 5. a) 2 5 przez 2 b) 5 7 przez 4 c) 7 9 przez 3 d) 4 .Skracanie i rozszerzanie ułamków.. 2 Skróć .Praktyczne zadania z rozszerzania i skracania.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2.. - skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1. pomniejszyć go.. Animacja.. ułamki zwykłe, ułamki dla początkujących, ułamki dla dzieci, sprawdź się, przetestuj swoją wiedzęĆwiczenia z matematyki dla klasy 4 zamieszczone w tym dziale pozwolą przede wszystkim zrozumieć, czym jest ułamek.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!Q.. 2-4/68, Ćw.5/68 (dla chętnych) Piątek, 03.04.2020r.. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Zadania lekcji: Poznanie umiejętności skracania i rozszerzania ułamków.. Ta tablica wynikow zostala wylaczona, poniewaz Twoje opcje roznia sie od opcji wlasciciela zasobu.Rozszerzanie.. Zadanie domowe: Podręcznik, str. 165 zad.. Zadanie 1/20 .. Jeden podziel na 2 równe części , a drugi na cztery równe części.. Poziom A Rozszerz ułamek przez podaną liczbę.. Oceń ten zasób: Tweet.. skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej.. Na przykład: R1PtrTvnIpCPL 1..

Dodawanie i odejmowanie ułamków 115 7.

Liczby mieszane 110 5.. Dzielenie pisemne przez liczby jednocyfrowe Teleturniej.. Cel dzisiejszej lekcji Uczeń: przedstawia ułamek jako iloraz liczb naturalnych, a iloraz liczb naturalnych jako ułamekzwykły;ułamki zadania.. Podpisz pod każdym kwadratem jaką część pomalowałeś na czerwono.. Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki.. Zacznij rozwiązywać test!. Osadź.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. W pierwszym zamaluj na czerwono jedną część, a w drugim dwie części.. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona .Temat: "Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych"( część II).. Stosując skracanie i rozszerzanie ułamków, uzupełnij: 3 20 12 = = 5 4 35 18 3 6 = Ułamki właściwe Ułamki .Klasa 4 Zapiszcie temat lekcji z dzisiejszą datą(środa): Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych - ćwiczenia.. k) stosuje ułamki w sytuacjach praktycznych.. podzielić jego licznik i mianownik przez taką samą liczbę różną od zera.. !Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Wykonywanie takich działań jak dodawanie, odejmowanie czy mnożenie ułamków nie będzie już stanowiło trudności.rozszerzanie i skracanie ułamków klasa 4 kartkówka.pdf (22 KB) Pobierz..

Animacja.Rozszerzanie ułamków to mnożenie.

Zaznacz na osi liczbowej ulamki: Karta pracy -rozszerzanie i skracanie ulamkow zwyklych - ulamki na .Rozszerzanie, skracanie, ulamki w zadaniach.. Wymagane logowanie .4 3 Zad.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ulamkow ) [ tak bede pisac ulamki np.: 5/10 , a ulamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Rozwiązanie zadań z tej sekcji z pewnością pomoże również w sprawnym skracaniu i rozszerzaniu ułamków.. Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę".Ułamki zwykłe 1. ulamkow, ulamki w zadaniach.. Skraca ułamki mając daną liczbę przez która trzeba podzielić licznik i mianownik.Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. ulamkow to mnozenie, a skracanie (redukowanie) ulamkow to dzielenie licznika i mianownika ulamka przez taka sama liczbe rozna od zera.Rozszerzanie, skracanie, ulamki w zadaniach.. Zamień ułamki niewłaściwe na liczby mieszane: 3. acznie do uzyskania jest 10 punktow.Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych.. podstawy ułamków, zasady skracania ułamków, sprawdź się, zadania online.. wg Kamimarta.Konspekt lekcji matematyki w 4 klasie szkoły podstawowej..

Rozszerzanie ułamków.

Polub..

podzielić go przez liczbę

.. Ułamki zwykłe 25 V Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. ułamki zwykłe, ułamki dla początkujących, ułamki dla dzieci, sprawdź się, przetestuj swoją wiedzę Skracanie ułamków oznacza zapisywanie ich przy pomocy najmniejszych liczb jak to tylko możliwe.Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. Temat: Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy i odwrotnie.. Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Więcej.. Porównaj ułamki, wstawiając odpowiedni .1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Rozszerzanie wykorzystujemy w dodawaniu i odejmowaniu ułamków przy sprowadzaniu ich do wspólnego mianownika.. wg Marzenawoj.. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Rozumie pojęcia: licznik, mianownik, kreska ułamkowa.. Pokoloruj obszary z ułamkami-mniejszymi od 15 7 na czerwono-większymi od 15 7 na zielono Zad.. Edytuj elementy.. Zapisuj przekształcenia.. Zapiszcie w zeszycie przed lekcją online przykłady: Przerobimy te przykłady wspólnie..

Temat lekcji: Skracanie i rozszerzanie ułamków.

14\frac{1}{4}41 rozszerzone prze 5 to Rozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika.. wg Klampowska.. , a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i. mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Ułamek dziesiętny 122 2.Ćwiczenia w skracaniu i rozszerzaniu ułamków zwykłych.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często.Zadania do wykonania samodzielnego Zeszyt ćwiczeń Ćw.. Wyrażenia dwumianowane Połącz w pary.. Wynik zapisz w postaci a/b $ rac{ 4}{ 5} = $3.. Mnożenie ułamka przez liczbę naturalną 118 Powtórzenie 120 Ułamki dziesiętne 1.. Klasa 4 Matematyka.. Aktualna ocena: 4.0 / 5. matematyka online zadania.. Skrócić ułamek to znaczy.. answer choices.. Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Połącz w pary.. Ułamek jako część całości 103 2.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. 3 i 4 Na zdjęcia ze zrobionymi zadaniami czekam do końca dnia!. podzielić jego licznik.. Skracanie ulamkow polega na dzieleniu licznika i mianownika przez .Rozszerzanie ulamkow to mnozenie, a skracanie .. Skracanie i rozszerzanie ułamków 108 4.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad.. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. podzielić go przez liczbę.. Klasa 5 Matematyka.. Ułamki zwykłe-skracanie i rozszerzanie kl.4 .. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Dział: Ułamki zwykłe Klasa: V Prowadzący: Data: Treści nauczania: • Podstawa programowa: skracanie i rozszerzanie ułamków • Program nauczania: Matematyka z plusem Program nauczania matematyki dla drugiego etapu edukacyjnego (klasy IV - VI szkoły podstawowej), nr dopuszczenia DOKW-5002-37/08 Osiągnięcia .Klasa 4 Matematyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt