Owczarek niemiecki - opis dla dzieci

Pobierz

Z tego powodu "Niemcom" zaleca się osobom prowadzącym aktywny tryb życia.Owczarek niemiecki jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną rasą psów na świecie.. Jeśli nie zadba się o ten aspekt, mały owczarek niemiecki może stać się sfrustrowany i rozwinąć szereg niepożądanych zachowań, dlatego już od najmłodszych lat należy o tym pamiętać.Apr 21, 2022Pierwsze ogólne wrażenie, jakie odnosi się spoglądając na owczarka niemieckiego jest takie, że pies ten jest zwierzęciem silnym, stanowczym i bardzo żywotnym.. Dzieci nie powinny same wydawać mu poleceń ani wyprowadzać go na spacery.Owczarki niemieckie mają duży stopień tolerancji dla dzieci.. Jego wszechstronność, użytkowość, inteligencja i atletyczna sylwetka zostały szczegółowo opisane we wzorcu rasy, który stworzono pod koniec XIX wieku.Owczarek niemiecki to rasa wszechstronnie użytkowa.. Sierść u owczarka krótkowłosego jest dość twarda, gęsta i przylegająca, u długowłosej odmiany - jak nazwa wskazuje - włos okrywowy jest miękki i dłuższy.. W 1891 roku wzorzec rasy obejmował trzy odmiany, takie jak: owczarek niemiecki długowłosy, krótkowłosy i szorstkowłosy.. Są to psy, które poleca się rodzinom z dziećmi pod warunkiem konsekwentnego szkolenia, które pozwoli ułożyć charakter i zachowania owczarka niemieckiego zgodnie z naszymi oczekiwaniami.Owczarki niemieckie to żwawe, wyważone i dumne psy..

Owczarek niemiecki to wilkowaty pies.

Grzbiet owczarka niemieckiego krótkowłosego jest lekko opadający, podobnie jak zad.. Podczas spaceru ze swoim pupilem należy pamiętać o obciążeniu.. Te cechy znajdują potwierdzenie przy bliższym poznaniu.. Psy te są niezwykle bystre i mądre jak z drugiej strony przystało.. Owczarek jest dużym i silnym psem - w kłębie osiąga do 65 cm ważąc przy tym maksymalnie 40 kg.. Charakteryzuje się zwartą i proporcjonalną sylwetką oraz dobrym umięśnieniem.. Dla wielu właścicieli posiadanie psa tej rasy jest wielką dumą, a jej miłośnicy nazywają ją najlepszą na świecie.. Owczarek niemiecki to pies, który bardzo mocno przywiązują się do wszystkich członków rodziny.. Chociaż każdy pies posiada swój charakter, to owczarki emanują tak pozytywną energią, że zawsze będą lubiane czy przez dzieci czy przez dorosłych.Owczarek niemiecki to dobry towarzysz dla całej rodziny, w tym także dzieci (generalnie owczarki te kochają dzieci, trzeba je jednak odpowiednio socjalizować, by nie stały się agresywne).. Choć najczęściej pełni rolę psa rodzinnego, może pracować jako przewodnik niewidomych, pies służbowy, patrolowy, wojskowy, tropiący, stróżujący, obronny, lawinowy, poszukujący narkotyków, materiałów wybuchowych, osób zaginionych.Owczarki niemieckie, są naprawdę kawałkiem psiej istoty, które potrafią zdobyć sympatię każdego człowieka..

Opis… Owczarek niemiecki to duży pies.

Psy tej rasy źle znoszą samotność.. Podsumowanie Krótka charakterystyka owczarka niemieckiego.. Jest to również jedna z najinteligentniejszych ras psów na świecie.. Sierść składa się z twardej, szorstkiej, przylegającej okrywy oraz obfitego podszerstka.. W zwiąku z tym, owczarek niemiecki może zostać sam przez kilka godzin: ochrona swojego terytorium go satysfakcjonuje, ponieważ jest to zadanie, które daje mu poczucie aktywnej przynależności do rodziny.. Owczarki niemieckie są perfekcyjnym połączeniem żywiołowości, wysokiej inteligencji i lojalności.Jak wygląda owczarek niemiecki?. Z powodu podobieństwa do wilka, nazywany jest potocznie wilczurem.. Dobrze dogaduje się z dziećmi, jest wesołym i tolerancyjnym towarzyszem ich zabaw, ale z uwagi na rozmiary i siłę czworonoga trzeba te kontakty nadzorować.. Występują w różnych wariantach umaszczenia (patrz: wzorzec rasy).. Oczy tych psów mają kształt migdała i są skośnie usadowione.Owczarek niemiecki długowłosy wyróżnia się nieco dłuższym, miękkim włosiem z podszerstkiem, charakterystycznymi flagami i tzw. portkami, a jego ogon od spodniej części przypomina pióropusz.. Osobnik tej rasy jest bardzo pewny siebie, odważny, wręcz nieustraszony.. Rasa ta charakteryzuje się głębokim szczekaniem i krótkim temperamentem..

Rasa Owczarek niemiecki Pochodzenie Niemcy.

Gotów bronić swego pana za wszelką cenę.Owczarek niemiecki - charakter.. Pożądane rozmiary to 63 cm wysokości w przypadku psów i 58 cm u suk.. Nie wykazuje niezależności, wręcz przeciwnie preferuje obecność opiekuna.. Ogon noszony łukiem.Owczarek niemiecki to rasa bardzo aktywna i potrzebująca dosyć dużo ruchu dla utrzymania dobrego samopoczucia i kondycji psychicznej.. Głowa sucha, kufa klinowa, nos czarny w pełni wybarwiony, oczy zgodne z umaszczeniem, ciemne.. Klasyfikacja .. przyjaciel dzieci i wierny pies stróżujący.. Mianowicie wszystkie owczarki charakteryzuje przede wszystkim spora odwaga, cierpliwość, inteligencja, chęć nauki oraz też nadspodziewana łagodność.Opis rasy.. Wygląd.Owczarek niemiecki jest psem nieco ponad średniej miary; wzrost w kłębie 60-65 cm dla psa i 55-60 cm dla suki; waga ok.30-40 kg dla psa i 22-32 kg dla suki.. W Polsce w 1990 roku powstał pierwszy Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego pod patronatem Marty Trzcińskiej.Oct 25, 2020Apr 12, 2022Owczarek niemiecki krótkowłosy jest dobrze umięśniony o spójnej proporcji.. Został wyhodowany w pełni świadomie, celem pasterstwa i ochrony stad owiec.. Osoby wybierające tę rasę powinny być gotowe do chodzenia w każdą pogodę..

Waga owczarków niemieckich wynosi 30-36 kg.

Pies ten jest bardzo inteligentny i czujny, jest dobrym psem stróżującym, doskonałym zwierzęciem domowym i psem służbowym.. Uszy wilczura średniej wielkości, ustawione frontem, ostro zakończone.. Owczarek niemiecki najczęściej ma maść czarną z podpalaniem płowym, czerwonawym, żółtym lub jasnoszarym.Pies rasy owczarek niemiecki jest oddany właścicielowi i lojalny wobec wszystkich członków rodziny.. Rasa ta jest znana z inteligencji, zwinności, siły i posłuszeństwa.. Ładny mi .Owczarek niemiecki to pies stróżujący, którego głównym zadaniem jest obrona właściciela, rodziny i domu.. Zgodnie z klasyfikacją FCI nr 166, owczarek niemiecki zalicza się do grupy psów pasterskich (owczarskich), średniej i dużej wielkości.. Oczywiście nie można go pozostawić samemu sobie i musi mieć regularny kontakt ze swoim właścicielem.Owczarki niemieckie to zwierzęta hipermobilne, które wymagają przestronności i długich spacerów.. Psy te mogą stać .Owczarek niemiecki (owczarek alzacki) sklasyfikowany jest w I grupie FCI (psy pasterskie i zaganiające).. Wyróżniamy dwie odmiany: krótkowłosy i długowłosy.. Cechuje go nieco wydłużone ciało, silne i dobrze umięśnione, żywe usposobienie (wszędzie go "pełno") i wyostrzone zmysły.Oct 5, 2021Nov 15, 2021Owczarki niemieckie to rasa pochodząca z Niemiec.. Pies ten osiąga wysokość w kłębie 60 - 65 cm (samiec) oraz 55 - 60 cm (suczka).. Mimo wielu cech indywidualnych rasa charakteryzuje się niespożytą ilością energii i chęci do zabawy, pracowitością i niespotykanym oddaniem.. Lubią zabawy, zwłaszcza te, które pozwalają im zwiększyć aktywność ruchową np .Owczarki niemieckie to bardzo przywiązane, lojalne i posłuszne psy.. Owczarki niemieckie to jedne z najbardziej popularnych ras psów na świecie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt