Księga ii pan tadeusz test

Pobierz

Rozwiąż test Powiązane z testem z Pana TadeuszaTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. 14 13 12 Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Wymień 5 cech, które to potwierdzają .Mar 8, 2021Dec 3, 2021Warto więc dzielić pracę na etapy, być może podzielić klasę na grupy (np. 4 grupy - każda odpowiedzialna za 3 księgi).Warto też pamiętać, że ma być to pomoc, nie wszystko trzeba zapisywać, oddać, sprawdzać, oceniać.. Najważniejsze, by "Pan Tadeusz" okazał się bardziej zrozumiały.. Co jest po słowach "Pan Tadeusz czyli…"?. Sprawdź swoją wiedzę.. Średnia 11/18.. Dobry wynik, ale jesli na sprawdzianie chcesz dostac 5, to sprobuj sobie nieco powtorzyc.. Pytania do "Pana Tadeusza".Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. — Ostatni z dworzan opowiada historią ostatniego z Horeszków.. — Interwencja Robaka.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Prologiem Epilogiem Inwokacją Przygotowaniem Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. — Dziewczyna w ogórkach.. Wioletta .. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Opis.Konspekt lekcji | tekst nr 7720..

Jaki tytuł nosi druga księga "Pana Tadeusza" ?

Ostatni wyjazd na Litwę.Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. Roksana 7 lat temu 18834 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 77 Skomentuj 342 Super!. Konspekt lekcji - kl. II Gimnazjum.. Pomiędzy kim trwa spór o zamek Horeszków?. Kto siada obok Tadeusza podczas uczty w ruinach zamku?. Konspekt lekcji.. (Sędzia - w dzień przybycia Tadeusza wieczorem w zamku) 8.. Określ, która z kobiet nie pojawia się na kartach utworu: 10.. 0.Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. O kim mówi cytat: "ostatni z Horeszków, chociaż po kądzieli"?Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Uczniowie rozwiązują test.Pan Tadeusz - Test wiedzy "Pan Tadeusz" to: wiersz epopeja opowiadanie Autorem "Pana Tadeusza" jest?. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Rozwiąż test!Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Ilość pytań: 29 Rozwiązywany: 782052 razy.. Właśnie w ten czas myśliwi smycze zatrzymali I wszyscy nieruchomi w miejscach swoich stali; Jeden drugiemu ręką dawał znak milczenia, A wszyscy obrócili oczy do kamienia Nad którym stał Pan Sędzia, on zwierza obaczył I rąk skinieniem swoje roskazy tłumaczył.Test wiedzy z literatury - Pan Tadeusz - II klasa gimnazjum Grupa I Podaj pełny tytuł Pana Tadeusza ..

We 12 księgach wierszem Kto zwyciężył podczas zajazdu na Soplicowo ?

1) Za czym tęskni podmiot liryczny?. "Pana Tadeusza" Ksiega I Gospodarstwo.. a) Na polowanie b) Na .PAN TADEUSZ - KSIĘGA II - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online START TESTY OTWARTE GALERIA SŁAW KOREKTORZY POCZEKALNIA NOMINACJE KATEGORIE TEMATYCZNE » Strona główna » Język polski » Romantyzm » PAN TADEUSZ - KSIĘGA II (308) (1844) (472) Język polski (1925)Question 1 30 seconds Q. Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga Pierwsza Podaj swoje imię:Nawet jeśli ktoś nie przeczytał całości, ma szanse odpowiedzieć na większość pytań z tego quizu.. Ksiądz Robak jest bernardynem 5.Kiedy po raz pierwszy Tadeusz spotyka Zosię i w jakich okolicznościach?. ''Pan Tadeusz'' - test ze znajomości lektury.. pomiędzy Hrabią a Sędzią 3.. Rok 1812 to ważna data dla bohaterów lektury, rozpoznaj wydarzenie historyczne, które przedstawia Adam Mickiewicz: 11.Kto z nas tych lat nie pomni, gdy, młode pacholę, Ze strzelbą na ramieniu świszcząc szedł na pole, Gdzie żaden wał, płot żaden nogi nie utrudza, Gdzie przestępując miedzę, nie poznasz, że cudza!. Wybudowali Dom< Pan Tadeusz (wyd.. Test składa się z 12 pytań.. Szlachta Moskale Co Taduesz i Zosia zrobili po swoim ślubie ?. Ostatni zajazd na Litwie.. W których latach rozgrywa się akcja utworu: 9..

Oświecenia Romantyzmu Baroku Dwudziestolecia międzywojennego Pozytywizmu Młodej Polski Na Litwie We Włoszech W Warszawie W Londynie W Paryżu W Niemczech 12 13 11 14 15 10 Powieść Dramat Epopeja OpowiadaniePan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na polskę, historia chłopska, z 1811 i 1810 roku, we 10 księgach prozą Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.

I wionęła ogrodem przez płotki, przez kwiaty, I po desce opartej o ścianę komnaty, Nim spostrzegł się, wleciała przez okno, świecąca, Nagła, cicha i lekka jak światłość miesiąca.. Kto i kiedy wygłosił "ważną naukę o grzeczności"?. ZAME K. TREŚĆ.. — Śniadanie.. Kto zamieszkuje dawny pokój Tadeusza?. Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Tomek Tryzna Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Powtórzenie wiadomości o lekturze "Pan Tadeusz" - test.. Rozwiąż test Pan Tadeusz i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. a) Za wolnością,walką b) Za pogodą c) Za miłością d) Za więzieniem 2) Tytuł księgi drugiej to: a) Zamek b) Wieś c) Łowy d) Gospodarstwo 3) Kim był Gerwazy?. Pełny tytuł epopei Adama Mickiewicza brzmi.. answer choices Zamek Grzybobranie Anegdota Rzecz Wojskiego Question 2 30 seconds Q. Quiz w Poczekalni.. Jaki jest dalszy ciąg tytułu?. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą7.. Hrabia lubił widoki niezwykłe i nowe, zwał je answer choices gotyckimi romansowymi szlacheckimi zaskakującymi Question 3 30 seconds Q.. Ostatni najazd na Litwie.. Czyli jak prorok patrzy w niebo .Zestaw: "Pan Tadeusz" Czym kończy się Pan Tadeusz A. Mickiewicza?. — Rzecz Wojskiego.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. fakty zwiazane z lektura.Ksiega 1 Ksiega 2 Ksiega 3 Ksiega 4 Ksiega 5 Ksiega 6 Ksiega 7 Ksiega 8 Ksiega 9 Ksiega 10 Ksiega 11 Ksiega 12 Epilog.. Polowanie z chartami na upatrzonego.. a) Sługą Horeszków b) Rosjaninem c) Ojcem Rejenta d) Bratem Asesora 4) Jaka wyprawa kończy II Księgę?. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Więc Tadeusz odjechał i z gośćmi się złączył.. Powodzenia!. — Nowy wybuch sporów o Kusego i Sokoła.. Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.. Pan Tadeusz-Księga II - Test.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. (Tadeusz spotyka Zosię bezpośrednio po przybyciu do Soplicowa w dworze, a jeszcze ściślej w swoim pokoju) 7.. Kto w Panu Tadeuszu uczy młodzież grzeczności: 8.. — Gość w zamku.. 1921) KSIĘGA DRUGA..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt